Zpět na články

Svatba či obnovení manželských slibů u nás na Bali?

19. 08. 2016 | Radim

Na mailu se nám v posledních dnech začaly množit poptávky po organizaci svateb. Z těch zhruba deseti žádostí jsme se dohodli jen s jedním párem. Jednoduše jsme museli dost z těchto poptávek odmítnout! 

 

 

 

Proč odmítnout? Proč hned článek začíná takto? Nebojte, nebudu psát negativní řádky. Naopak, rád bych Vám ukázal, proč svatba u nás není jen obyčejná svatba. Proč svatba u nás není jen o tom si říct své ANO. A pokud se v následujících řádcích najdete, a ztotožníte, pak nám bude dělat obrovskou radost Vám udělat ten nejkrásnější den Vašeho života, vlastně nejen jeden den, ale celou svatební cestu s tím spojenou....

Pro většinu něco nemožného, ale o to krásnější pak budou právě ty výjimečné obřady, které budeme připravovat třeba jen dvakrát ročně. 

A jak takový mail, u kterého odmítneme, vlastně vypadá? Například: "Ahoj, budeme na Bali tehdy a tehdy, budeme bydlet tam a tam a chceme od Vás uspořádat svatbu. Na kolik to tak vyjde?" :-))) Kupujete rohlíky, nebo chcete prožít nezapomenutelný zážitek s tím, koho milujete??? Samozřejmě že cena je až na prvním místě :-)), ale kde je láska? I když by takoví lidé hodně žasli, že uspořádat svatbu na Bali není nijak finančně náročné, kdo se zajímá primárně o cenu, tomu ani nabídku neuděláme. Proto i v úvodu píšu o tom, že pro mnohé je to u nás úplně nereálné. A důvod? Pro nás celkem zásadní a jasný. 

Nejsme fast food :-). Udělat pro Vás tu nejlepší svatbu a ten nejkrásnější zážitek za život je pro nás tak moc zásadní a důležité, že raději budeme dělat jen 2 nezapomenutelné svatby za rok, než to prodávat jak párek v rohlíku na ulici po 100 kusech. 

 

TY NEJKOUZELNĚJŠÍ MÍSTA NA BALI NEJSOU PLÁŽE

Každý z Vás je jedinečný, a každý má u svého dne svoji představu o místě, kde se oddá svému milovanému či milované. Pro jednoho je to kostel, pro druhého místo pod širým nebem. A oboje je na Bali možné. Proč ale jezdit kvůli kostelu na Bali, když v ČR je jich dost? Příroda je ten nejlepší chrám... (Pozn.: Už rozumíte proč nejsme na turisticky přeplněném jihu? :-))

Řada z Vás chce pláž, VLASTNĚ VŠICHNI. Samozřejmě pláže na Bali jsou taky, ale taky jsou na plážích vlny. A ty jsou dooost hlučné :-). Je krásná představa si na pláži říkat ANO, vezmu si tě!, jen je stejně důležité, aby to ten druhý slyšel. Proto pláže moc nedoporučujeme. Půjdeme tam spolu pak udělat krásné fotky, ale místo pro Váš okamžik doporučujeme jiné. A nebojte víme o několika dokonalých místěch s naprostým klidem, úžasnou atmosférou a ještě krásnějším prostředím. Pláž to ale určitě nebude. Na to, aby svatba na Bali byla na dokonalé pláži, potřebujete absolutně klidné moře, a to tu nikde není. 

Druhá dost logická poznámka. Na Bali není pláž bez lidí :-). Jelikož je více jak 50% všech pláží na Bali sopečně černých, ty ojedinělé s bílím pískem jsou vždy s turisty. Samozřejmě dá se pronajmout celá pláž, a všechny vyhodit, ale pak se nedoplatíte a ještě se budete cítit blbě :-), netuším jak totiž vysvětlit umračenému japoncovi či nechápajícímu číňanovi, že tu dnes být fakt nemůže, že je tu svatba :-)))). Ať zajede na jinou bílou pláž 5-10km daleko.

Jaké jsou tedy ty dokonalá místa? Představte si útes nad mořem, rajskou zahradu, palmový háj či rýžové pole. Vše svým kontrastem k Vašim překrásným bílým šatům je tolik jedinečné. To jsou místa, kde my děláme ty nej dny Vašich životů :-)

Co na to říkáte? :-) Líbí? 

 

JEDINÁ PODMÍNKA JE BÝT NAŠÍM STĚHOVÁKEM

Podle nás je takto krásný obřad o celkovém prožitku, o intimitě, lásce, o radosti a souznění. Abychom pro Vás mohli připravit takovou významnou událost, musíme Vás znát. A po mailech a skypu se toho o Vás zas tak moc nedozvíme..... "Ok, ty pracuješ tam a tam a ty máš rád guláš... Bla bla bla", je to hezký, ale o Vás to nic nevypovídá. Svatba tady u nás netrvá jen pár desítek minut. (Jasně, obřad můžete sfouknout během půl hodinky, ale budete si pak za deset, třicet let z něj ještě něco pamatovat?). Proto, pokud chcete svatbu či obnovení manželských slibů od nás, potřebujeme abyste s námi bydleli, strávili s námi nějaký čas. Chceme vědět, co Vás po ránu rozesměje, co Vás dojímá, jak se k sobě jako pár chováte. Kdo je srdcem, které cítí a kdo tím, který zabezpečuje druhému prostředí, ve kterém může snít. Každý pár je jiný, každý člověk je absolutně odlišný a naším úkolem je během pár dnů vypozorovat, kdo je kdo a co Vám vykouzlí úsměv na tváři. Když tu s námi nebudete, jak to poznáme? :-) Navíc tu budou naši stěhováci a budeme se chtít věnovat víc jim než Vám. Hold o jednom dni to vážně není :-). 

 

A JAK TAKOVÁ SVATBA VLASTNĚ VYPADÁ

Nemáme rádi okázalost. Velikou svatbu přeplněnou paraplíčky, všemožnými blbostmi a okázalými dekoracemi Vám tu stejně neuděláme. Máme rádi jednoduchost, čistotu samotné přírody a jejích součástí. Dekorace budou pouze květinové s drobnými detaily a svíčkami, aby hlavní, co mohlo z té vší krásy zářit, jste Vy! Důležitý je faktor místa, protože pokud si vyberete překrásné místo, dekorace už skoro nebudou potřeba.

Chcete zážít na Bali trochu i té balijské filozofie? Zajistíme Vám místního hinduistického kněze, který pro Vás připraví ceremonii a očistí místo od všeho zlého a připraví Vás na ten okamžik, kdy s čistým srdcem se budete moci oddat jeden druhému, říct si vzájemně své sliby, a dle hindu tradic si i něco přát, co se Vám určitě splní.

 

A TEDY I TY FINANCE JSOU DŮLEŽITÉ, ALE NE NA PRVNÍM MÍSTĚ! 

Na Bali se dá udělat svatba za 50 ale i 400 tis korun se vším všudy. Je pouze na Vás, jak si to představujete. Ale jak je to konkrétně u nás? Zde je cenník:

organizace, zajištění dodavatelů, komunikace, koordinace - od 10 000,- Kč (naše cena - od 6.000.000 IDR)

fotograf (profesionální z Bali) - od 15 000,- Kč (dle dodavatele - od 9.000.000 IDR)

fotograf (profesionální z ČR) - od 45 000,- Kč (dle dodavatele)

fotograf (já :-))) tedy žádný profík) - 5 000,- Kč (naše cena - 3.000.000 IDR)

kameramani (profesionální z ČR) - 60 000,- Kč (cena dodavatele - jedna či dvě svatby v termínu do 2 týdnů mezi sebou, v případě 2 různých svateb se cena dělí na 30tis a 30tis pro každou svatbu)

kameramani (profesionální z Bali) - od 25 000,- Kč (cena dodavatele, nemáme ale žádného ověřeného, cena z internetu - od 15.000.000 IDR)

pronájem místa, poplatky obci za pořádání akce, příspěvek nejbližšímu chrámu - od 2.000.000 IDR

zajištění balijského kněze, obětin, dekorací, květinové výzdoby, vizážistky a kadeřnice, profi kameramana či kameramana s dronem, to jsou všechno věci, které můžete mít, ale ceny se vždy odvíjí od konkrétního přání. Stejně jako si na Bali můžete půjčit šaty (dráž než v ČR!), můžete si přivést vlastní, protože bohatou sukni a čtyři korzety mít na sobě, tak asi umřete :-))), takže výběr je čiště jen na Vás. 

No a kdo bude chtít více exotiky. Můžeme Vám udělat nádherně barevnou balijskou svatbu dle jejich tradic, se vší tou výzdobou, pečeným seletem, speciálním účesem a líčením či malováním henou a balijskými šaty. Na takovou událost rozhodně nikdy nezapomenete a až se na ty fotky budete dívat se svými vnoučátky někdy v budoucnu, budou žasnout!

 

PRO KOHO U NÁS SVATBA VÁŽNĚ NENÍ A NEMUSÍTE ANI PSÁT POPTÁVKU?

Jestli Vám bohatě stačí obřad, kde si řeknete "Ano", postavíte se tam, kam Vám řeknou, všici na Vás budou mluvit lámanou angličtinou, tak si najděte téměř kterýkoli hotel na Bali, který svatby organizuje. Vypíšete formulář, oskenujete doklady, pošlete jim 60-100tis Kč, personálu řeknete jestli chcete modrý, nebo červený kytky a máte po starostech, někdo Vás nějak nafotí, máte v tom véču, obřad a jednu noc ubytka. :-)

Pro nás to jednoduše není bussiness...

Tak se mějte fajn a hlavně nešetřete na věcech, které se Vám vryjí do paměti... my nechceme být součástí nečeho, čeho později můžete litovat... chceme si to užít s Vámi na 1000%.

 

Milujte se a množte se :-) ahoooj Radim


Tagy:


Komentáře pod článek můžete přidávat přímo v odkazu na naší facebookové stránce