Zpět na články

Schody do nebe, aneb filozofie našeho života.

14. 09. 2017 | Radim
     Vždy, když jsem Vám poslední dobou psal nějaký článek, pro ty, kdo mě doopravdy znají, to byl jasný signál, že se něco děje. Že mě zase někdo nasr...l. Že zase někdo měl v nejlehčím případě jen nemístné poznámky k něčemu, co děláme a já to rozdejchával. Abych si zachoval svoji pozitivní náladu, první bylo, abych si urovnal myšlenky, zklidnil se a pak jsem začal psát. Vše jsem ze sebe vypsal, vykřičel a bylo mi zase báječně. Ani netušíte, kolik mám ve svém iPadu rozepsaných článků, které nikdy nespatří světlo světa :-). Byl to až do teď můj způsob, jak se z toho nezbláznit. Vysypat to prostě ze sebe ven. 


Ještě žádný učený člověk z nebe nespadl. Naopak většina těch, co si to o sobě myslí, zůstávají uvězněni někde dole a nikdy se nepohnou z místa. A nebe to rozhodně není. V mém životě jsme si prošli tolika pády a vzestupy, že už to ani neumím spočítat. Není lehké žít ideální život, protože žádný takový neexistuje. Ikdyž si něco vysníte, ne vždy to dopadne přesně tak, jak jste očekávali. Ani tvrdá dřina tomu mnoho nenapomůže. Zapomínáte totiž v takovém případě na to nejdůležitější pravidlo: 

Neexistuje cesta ke štěstí, protože cesta samotná je to štěstí!

Celý život za něčím pospícháme, něco doháníme, snažíme se dokončit úkoly a když to dokončíme, dokážeme, přijde ten pravý pocit štěstí? Ikdyž bychom moc rádi, aby tomu tak bylo, je to tak vážně? Dáme si dostatečnou pauzu na odpočinek a pak? Pak přemýšlíme, co dál. Nikdy nemáme dost... od toho jsme lidi. Ale proč tomu tak je?

Například tento rok, když jsme vytvářeli kalendář našich termínů, jsme jich udělali tolik, že jsme něměli ve výsledku vůbec žádný osobní čas sami na sebe, nebo jeden na druhého. Prostě jsme každý den pracovali. Když jsem to nedávno počítal, za půl roku jsme pracovali 169 dní a 9 dní měli "volno", kdy jsme odpadli a celé je prospali. Ikdyž jsme si to s hosty fakt užívali, byla z nás cítit únava. Po této zkušenosti jsme hodně přepracovali celý systém... a na příští rok už je vše u nás úplně jinak. Vše jsme změnili a úžasné se stalo skutečností. Máme téměř na rok dopředu vyprodáno.

Dnes Vám povím, jaké jsou vlastně ty naše schody do nebe. Co dělá nás dva šťastné? Tu je 10 našich pravidel, životních mouder, jednoduše naše filozofie života. A ikdyž nám to nejde VŽDY dodržovat na 100%, tak když scházíme z cesty, tato pravidla nás nakopnou zpět. Tak co, vezmete si je k srdci také?
10 ŽIVOTNÍCH MOUDER, co nás vedou naším životem

  1. POKUD CHCETE UDĚLAT OKOLO SEBE LIDI ŠŤASTNÉ, PRVNĚ MUSÍTE UDĚLAT DOOPRAVDY ŠŤASTNÉ SAMI SEBE, abyste měli co rozdávat 

(jednoduše, pokud chceme udělat tu nejlepší dovolenou v životě našim hostům, musíme si ji sami o to víc užívat)

  1. POKUD CHCEŠ PŘIJÍMAT, MUSÍŠ NEJDŘÍV DÁVAT

(když do toho, co děláte, nedáte svoje srdce, nemůžete očekávat, že Vám to bude přinášet radost)

  1. MÁŠ-LI HODNĚ, ROZDÁVEJ ZE SVÉHO BOHATSTVÍ, MÁŠ-LI MÁLO, ROZDÁVEJ ZE SVÉHO SRDCE

(pokud jste stále na začátku, neznamená to, že musíte dřít o to víc, ale že byste to měli přestat dělat a začít od začátku, protože jste něco vynechali... šetření Vám peníze ani štěstí nepřinese, místo šetření raději vhodně investujte)

  1. ŽÁDNÝ BOHATÝ ČLOVĚK NEDOSÁHL SVÉHO BOHATSVÍ PRACÍ 8H DENNĚ

(jestli máte tak málo času, že si nedokážete najít žádný ani sami na sebe, jak můžete mít čas na vydělávání peněz? A kde je v tom ta sranda?)

  1. DRUZÍ NEJSOU TI, CO VÁM ŠTĚSTÍ DÁVAJÍ NEBO BEROU, JSTE TO JEN VY SAMI

(přesně tímto pravidlem se řídíme, když děláme svatby. Není na ní žádný kněz, který Vás oddá. Nikdo se Vás nebude ptát, jestli jste si vědomi svého zdravotního stavu nebo majetkových poměrů. Hinduistický kněz je tam jen proto, aby pro Vás vytvořil to správné prostředí, aby se Vaše přání splnila, když si je doopravdy z celého srdce budete přát. Svatba je jen a jen o tom, že Vy se oddáváte jeden druhému, po zbytek Vašich dní, po zbytek Vašeho života. Šťasné můžete udělat jen sami sebe, tím, že darujete svoje srdce milovanému člověku. A ať už budete mít svatbu pro 150 lidí, nebo jen jeden pro druhého, vytvořte si ze svatby životní moment, kdy jste jeden s druhým, před bohem a spojujete dvě duše v jednu. Ti, co jsou u Vás nejsou ti, co Vám budou na Vaši svatbě vytvářet radost, protože jediné, co Vám ji doopravdy udělá je Vaše vlastní rozhodnutí)

  1. POMÁHEJTE DRUHÝM NEZIŠTNĚ A NEOČEKÁVEJTE NIC NAZPĚT

(když budete pomáhat druhým jen alá "něco za něco", vždy budete zklamaní a nikdy se Vám Vaše očekávání nevrátí zpět. Když ale začnete pomáhat, aniž byste za to něco očekáváli, začne se Vám to vracet i z takových míst, kde byste to nikdy nečekali. Těm nejbližším, nebo nejbližšímu... dávejte dárečky, malé, velké, klidně i sami sobě. Vždyť každá malá radost se počítá. A vidět radost v očích druhých Vám přinese nádherné chvíle.)

  1. SVĚT PATŘÍ TĚM, CO SE Z TOHO NEPOSEROU 

(pokud vše, co vytváříte, podléhá strachu a strach Vás ovlivňuje v rozhodnutí, Vaše schody do nebe moc kvalitní nebudou. Strach je někdy dobrý rádce, ale rozhodně ne dobrý učitel. Strach Vás jen brzdí. A úspěch je vždy až za hranicí toho pomyslného kruhu bezpečí, ve kterém se cítíte fajn. Nemusí to vždy vyjít, ale to, co má se stát, se stane)

  1. NEVSTUPUJTE DO STEJNÉ ŘEKY DVAKRÁT A ROZHODNĚ SE NESNAŽTE JÍT PROTI PROUDU

(ta nejjednodušší cesta je vždy ta správná, čím víc půjdete proti proudu řeky, tím víc to bude bolet. Kupodivu, když zkusíte tu cestu, která se Vám zdá moc jednoduchá, ale Vy v ní moc nevěříte, najednou se začnou dít zázraky a vše Vám začne pomáhat cíl uskutečnit. Nevstupujte však do té řeky dvakrát, když už jste se jednou spálili, raději si najděte úplně jinou cestu. Lidi okolo Vás se nemění a nezmění. Jediného, koho to bude postupně měnit k horšímu, budete Vy, protože se jim budete přizpůsobovat)

  1. VYMAŽTE ZE SVÉHO ŽIVOTA VŠE ZLÉ A NEGATIVNÍ. VŠE, CO VÁM UBLIŽUJE

(jste vždy jen tací, jaké je Vaše okolí. S jakými lidmi se kamarádíte, takovými se i stanete. Pokud Vám něco či někdo ubližuje, ikdyž o tom třeba ani sám neví, nesnažte se ho změnit, on se nezmění, raději se s ním ve Vašich cestách rozejděte, protože poznáte někoho daleko lepšího. No a pokud jste se měli znovu potkat a poučili jste se, potkáte se znovu, to mi věřte, ale už to bude mnohem lepší. Pokud máte hejtry, blokněte je, smažte co píší, neposlouchejte je, vymažte vše ze svého světa, co Vám nepřináší radost, jen Vás to bude trápit a nic s tím jiného stejně neuděláte...Váš svět patří jen a jen Vám a jen Vy si ho dokážete udělat úžasný)

  1. VŽDY TU BUĎTE PRO SVÉ NEJBLIŽŠÍ

(a to nejdůležitější, ať už jste jakkoli daleko od těch, co máte rádi, věřte, že vzdálenost nic neznamená, vše je jen ve Vaší hlavě. Milujte je pořád stejně. Buďte tu vždy pro ně a když se cokoli stane, buďte s nimi. Nemusíte být jen v realitě, ale i v myšlenkách a přáních. Úspěch se totiž neměří tím, jak vysoko dokážete vyšplhat, ale kolik lidí, které milujete tam dokážete dostat sebou.)
Proč Vám toto všechno, nebo jakékoli další články vlastně píšu? Není to jen proto, abych se z něčeho vypsal a našel tak znovu vnitřní klid. Ale abych i Vám mohl darovat něco z toho, co jsem se už naučil, co nám dělá obrovskou radost. A když nám ano, proč ne Vám? 

Je mi teprve 34 let... vím, že si můžete říct, že o životě vím prd. Ale věřím na štěstí, na lásku, na život, který má smysl. A věrte nebo ne, naivní už dávno nejsem :-)... to je ŽIVOT

Ahoj Váš Radim


Tagy: podnikani | business | Bali | stehujemesenabali | Stěhujeme se na Bali | bali | stehujeme se na bali | stěhujemesenabali | uspech | Stehujeme se na Bali | život | byznys | úspěch | Stehujemesenabali | moudra | životní filozofie | stěhování do ciziny | stěhování na Bali | podnikání


Komentáře pod článek můžete přidávat přímo v odkazu na naší facebookové stránce