Zpět na články

Pro ty, kdo nás právě objevili a hledají nezapomenutelnou dovolenou...

17. 11. 2016 | Radim

V posledních týdnech nám od Vás chodí spoustu poptávek na dovolenou. Jsme za to šíleně rádi, avšak uvědomili jsme si, že když nás neznáte, jak z našeho blogu poznáte, ke komu vlastně chcete jet? Musíte hodně číst a číst... jinak vidíte jen cenu od, tři balíčky a naše dvě věčně vysmáté tváře. A tak jsme si řekli, že napíšeme jeden článek pro Vás všechny, kdo jste nás právě objevili a tápete a netušíte, co si o nás myslet :-).

 

 

 

 

NEJSME HOTEL, ALE VÁŠ DOMOV

Začnu námi. Mé jméno je Radim a moje úžasná žena se jmenuje Daniela. Já jsem architekt a moje žena designer. Společně vlastníme v ČR architektonickou značku PACAK Architecture and partners, která navrhuje exteriéry a interiéry po celé Evropě. V květnu 2016 jsme se definitivně odstěhovali na Bali, kde jsme dokončili interiér našeho domu. Ten jsme si vyhlédli už v prosinci 2015 na naší první svatební cestě právě na tento kouzelný ostrov. Rozhodnutí se přestěhovat sem na Bali bylo a je pořád pro nás bleskové. Po několika kolapsech z přepracování jsme potřebovali změnu a dostat do našeho života trochu optimismu, klidu a pohody... ale zejména toho duševního zdraví. Tím vlastně náš příběh začal. Jak se říká, že "abys mohl dojít ráje, musíš projít peklem", tak to nás vystihovalo na 1000%. A jsme tady a užíváme si to na max a milujeme to tu. Je to náš domov... no ale, co na Bali? Čím se tu živíme, co děláme?

 I když se Vám to může zdát, 99% z Vás netuší, že nejsme obyčejný hotel a rozhodně nenabízíme ubytování každému, kdo si o něj napíše. Takových hotelů je na Bali mraky a proč byste si pak měli vybrat zrovna nás? My takoví nechtěli být a nejsme. Nechceme být porovnáváni s ostatními ubytky podle fotek či ceny, protože to čím se lišíme, je neporovnatelné. Chcete vědět víc? Čtěte dál..

Kdo tedy jsme? Váš druhý domov na konci světa. Není to vůbec fráze! A ikdyž se o tom na blogu i na naší facebookové stránce dočtete dost, myslíme to zcela vážně. Naše hosty si vybíráme ze všech poptávek a přestože bychom mohli mít už dávno na rok dopředu vyprodáno, nemáme. Proč? Všechny hosty se snažíme poznat dříve, než jim nějakou rezervaci uděláme. A i odmítáme. Chceme si být jístí, že k nám patříte. Že přemýšlíte jako my, že si užíváte momenty jako my. Že nemáte rádi spěch a fakt si chcete udělat dovolenou. Že si Vás zamilujeme a doufám, že i Vy nás. Že se z Vás stanou naši přátelé. 

Zdá se Vám to divné???? Tak mám k tomu jen dvě důležité otázky na Vás a odpovědět si můžete jen sami pro sebe.

A) Líbilo by se Vám víc letět přes celý svět 20h, do země, kterou neznáte, mezi lidi, jejichž nátura je natolik odlišná od té naší české, abyste pak museli každý pohyb a každou minutu plánovat, co můžete, co nemůžete, kde co je a kde co není, a tak dále..... a ztratili tak několik dní dovolené tím, že budete čelit nedorozuměním a rozdílům mentality a stejně nepoznáte vlastně vůbec nic než jen to turistické pozlátko dle průvodců? Myslíte že Vám pomůže místní turist guide, který je placený za vození po nejpopulárnějších památkách?

B) Nebo jedete na dovolenou si odpočinout a zažít to pravé Bali? Chcete mít od začátku do konce připraveno vše, na co si jen vzpomenete, bez starostí, bez předchozího plánování, bez nutnosti mluvit místní řečí, kterou na 100% neumíte. Nechat si vysvětlit, co si budete určitě užívat, ale i na co si dávat pozor, kde nejíst. Kde se naopak můžete přejíst :-). Jak smlouvat o cenu. Naučíme Vás základy jejich jazyka, aby Vás snáze místní přijali mezi sebe. Najít ty části ostrova, které turisticky nejsou až tak známé a přitom o mnoho hezčí? Jednoduše splynout s Bali? Zapojit se do jeho života a vnímat ho každičkým koutkem Vašeho těla? 

Od příletu do odletu jsme tu pro Vás. Na dovolenou Vás připravíme ještě než sednete do letadla. Vše potřebné se zeptáme, poznáte nás měsíce před tím, než k nám poletíte, takže budeme mít spoustu času se poznat. A až doletíte, zaručujeme, že Vám začíná ta nejlepší a bezstarostná dovolená Vašeho života. Jedete přeci domů...

Nebojte se však, že s námi neprocestujete Bali. To, že jsme na východě Bali neznamená, že po celou dobu na východě budeme. Díky naší strategické poloze u městečka Candidasa můžeme na výlety jak na jih, tak do středu Bali, tak i na sever. Záleží jen na Vás. 

Ne každý však chce pohodovou dovolenou. Například lidé, co si rádi plánují skoro i každé pohnutí na posteli, ti k nám určitě nepojedou, stejně jako ti, co raději ušetří 4000 Kč na letence a budou o 10h déle čekat na letišti na přestup. Pro ty náš resort určený ani není a vůbec to není špatně. Náš dům jednoduše není pro každého. Vítaní jsou ale všichni z Vás, co se pro nás rozhodnete, protože k nám chcete...

 

PRVNÍ INSTRUKCE

Než si u nás budete chtít zarezervovat dovolenou. Tu je pár rad, co udělat, co si přečíst, z čeho si vybrat. Naše ceny totiž nejsou za hotelový pokoj pro 2 na noc :-). Tak pojďme na to:

 

1) CO O NÁS NAPSALI NAŠI HOSTÉ

mrkněte se, co o nás napsali naši hosté http://www.stehujemesenabali.cz/reference a nemusíte hledat žádné negativní recenze. Je to tím, že žádného nespokojeného hosta jsme tu ještě neměli. Věčně nespokojené lidi tu ani ubytovat nechceme a ani neubytujeme :-). 

  

2) DÉLKA DOVOLENÉ

Napište nám do zprávy přes facebook již s konkrétním vybraným termínem. Na obecné poptávky bohužel nemůžeme odpovídat, protože než se nadějete, termín je fuč. Napište, jestli preferujete 10, 14 či 21 dní trvající dovolenou. Napište nám něco o Vás - s kým chcete přijet, jaký balíček si chcete vybrat a proč. Napište nám proč chcete vůbec k nám a ne kamkoli jinam na Bali.

A my Vám za to s radostí konkrétní termín dle naší dostupnosti nabídneme. Poradíme, kdy je i nejlepší na Bali jet, kdy naopak s největší pravděpodobností bude pršet. Veškeré termíny, které od nás však dostanete, jsou skvělé. V měsíci dešťů máme zavřeno. Minimální délka dovolené u nás pro rok 2018 je 10 nocí. Nelze si objednat kratší dovolenou. Vzhledem k letu na Bali cca 17-21h by to asi ani nemělo moc smysl. Pokud chcete šetřit, můžete klidně letět i 36 hodin s několika přestupy, ale takové letenky Vám doopravdy nedoporučíme. O letenkách více v bodu 5.

 

3) POČET OSOB A JAK TO JE S DĚTMI

Poptávka je pro náš resort pro 2 či 4 dospělé osoby. Máme dva 50m2 velké pokoje s vlastní velkou a plně vybavenou koupelnou a oddělenou šatnou, s manželskou postelí v každé ze nich. Ano správně jste pochopili, že naše maximální kapacita jsou 4 dospělé osoby!!!

DŮLEŽITÁ POZNÁMKA PRO RODIČE S DĚTMI:

Pro rodiny s dětmi máme připraveno něco speciálního ;-). Více se dozvíte přímo na stránce s balíčky FAMILY 4) CENÍK BALÍČKŮ

Ceny jednotlivých balíčků u nás nejsou na noc, ale na celý termín a to se všemi výlety, spa, trasfery, ubytováním, naším týmem, který se bude starat o naše 4 hosty, atd. atd. Nemáme cenu za ubytování a zbytek, ale cenu pouze jednu. Cena je pro 2 osoby na pokoji. Liší se pouze sezónou či mimosezónou:

Balíček ADVENTURE _ Cena pro 2 osoby (sezóna 2018/2019)
- mimosezóna: 10 nocí 84tis Kč, 14 nocí 117tis Kč, 21 nocí 176tis Kč
- hlavní sezóna: 10 nocí 90tis Kč, 14 nocí 126tis Kč, 21 nocí 189tis Kč

Balíček SUPERIOR _ Cena pro 2 osoby (sezóna 2018/2019)
- mimosezóna: 10 nocí 69tis Kč, 14 nocí 96tis Kč, 21 nocí 145tis Kč
- hlavní sezóna: 10 nocí 74tis Kč, 14 nocí 104tis Kč, 21 nocí 155tis Kč

Balíček STANDARD _ Cena pro 2 osoby (sezóna 2018/2019)
- mimosezóna: 10 nocí 59tis Kč, 14 nocí 82tis Kč, 21 nocí 124tis Kč
- hlavní sezóna: 10 nocí 64tis Kč, 14 nocí 88tis Kč, 21 nocí 134tis Kč

ceny balíčků FAMILY pro rodiny s dětmi se dozvíte přímo na stránce s balíčky FAMILY5) LETENKY, POJIŠTĚNÍ A JAK VÁM POMŮŽEME

Co se týká té nejdražší položky celé dovči na Bali, tak to jsou letenky. Letíte přes celý svět. Moc rádi Vám s nimi pomůžeme. Na námi nabídnutý termín najdeme ty nejvýhodnější letenky a pošleme Vám 3 návrhy rozdílné cenou, délkou přestupu i společností a napíšeme Vám k tomu plusy a mínusy ke každé ceně zvlášť. Pokud neumíte platit platební kartou přes internet, letenky Vám koupíme a zarezervujeme i nejlepší místa v letadle či zajistíme speciální stravu pokud jste diabetik, či máte bezlepkovou nebo jinou dietu.

Jak vybíráme letenky sami pro sebe, se můžete dočíst v tomto článku : Letenky na Bali už za 14 tis???!

Pokud potřebujete zajistit cokoli dalšího, jako je cestovní pojištění či transfer z Vašeho domu na letiště v ČR, rádi Vám doporučíme jak prověřené pojišťovny, tak i skvělého řidiče v ČR. Pojištění proti stornu dovolené si však udělejte nejpozději do 3 pracovních dní od rezervace dovolené, jinak takové storno v případě nemoci či úrazu pojišťovny nehradí.

  

6) KOLIK POTŘEBUJETE PENĚZ SEBOU JAKO KAPESNÉ?

Naše balíčky jsou sestaveny tak, abyste nepotřebovali na Bali už téměž nic a neměli žádné neplánované výdaje. Na hotelech to je jiné. Platíte za minibar, vodu, čaj, kafe, wifinu (pokud nechcete neuvěřitelně pomalou rychlost 500kBs - na Bali standard!!!), alkohol stojí 5-10x tolik co v ČR, transfer hotelového servisu vyjde na pořádnou dávku peněz. Půjčit si staré skůtry někde na ulici je "o hubu" a s auty se tu dělají slušné podvody s tím, že autopůjčovna pak chce zaplatit škrábance, které jste neudělali. U nás se za takové věci neplatí, jelikož je to jednoduše samozřejmost. Od kdy u sebe doma platíte za vodu či čaj. Auto taky máte v garáži a nemusíte řešit, kam si ho jet půjčit. 

Jediné, co tedy v naší ceně není, je kapesné. Na obědy, večeře, dárky, suvenýry z dovolené a vstupy do památek, případně extra výlety s průvodci či námi byste si měli vzít nějaké peníze navíc. Proto doporučujeme mít sebou odhadované kapesné pro 2 osoby ve výši:

- k balíčku Standard či Superior - cca 25tis Kč na 10 nocí, 30tis Kč na 2 týdny, 35tis Kč na 3 týdny.

- k balíčku Adventure - cca 15tis Kč na 2 týdny, 20tis Kč na 3 týdny.

Nic víc krom letenky, ceny balíčku, tohoto kapesného a pojištění nebudete potřebovat. Součtem těchto hodnot dostanete odhad ceny Vaší skvělé dovči na Bali. Avšak každý to má jiné a proto nám prvně napište, co byste chtěli zažít a poraďte se s námi. Celkovou cenu můžeme sestavit na přání z jakýchkoli služeb. U dovolené v běžném lepším hotelu připočítejte ještě minimálně 20tis Kč na takových službách navíc ke kapesnému. 

  

7) SAMOTNÁ REZERVACE A PLATBY

Jak si tedy u nás zarezervovat dovolenou? Prvně napište zprávu, ať se trošku poznáme. Napište nám i něco o sobě a například proč chcete jet zrovna k nám. Na poptávky typu "Jaká je cena?" či "Chci si pouze udělat obrázek o tom kolik dovolená stojí?", "Doporučte nám ubytování na Bali a výlety, kam rozhodně má smysl jet." a podobně, na ty nereagujeme. 

Jakmile si zvolíme společný termín, poprosíme Vás o zaslání údajů pro vytvoření závazné rezervační smlouvy. S podpisem smlouvy se u nás platí pouze 50% záloha. Zbytek peněz se doplácí měsíc před příjezdem. I takovou věc máme lepší než většína hotelů například přes booking, protože ti chtějí celých 100% dopředu. S podpisem smlouvy, uhrazením zálohy doporučujeme zrovna i koupit letenky a zajistit si cestovní pojištění, které když neuzavřete do 2 pracovních dní od podpisu, přijdete o možnost uhrazení storna pojišťovnou v případě nějakého problému. Letenky totiž nelze později prodat a přepsat na jinou osobu, pokud si nezaplatíte navýšení v řádu tísíců kč k letenkám. I na takové drobnosti myslíme. S námi se nemusíte bát doopravdy ničeho.

 

Jednoduše když to vše shrnu. U nás se nemusíte trápit s ničím krom toho, abyste si včas Vaši dovolenou snů zarezervovali. Všechno za Vás zajistíme, doporučíme, odkážeme a hlavně Vás ani na minutu nenecháme se nervovat. Je to přeci nejlepší dovolená Vašeho života!

 

Tak pojďte a napište nám poptávku na bali@archpacak.com či zprávou na Facebooku (tímto způsobem prosím zejména, interaktivní řešení chatu na FB je vždy lepší). 

 

Ahoj a moc se na Vaše zprávy těšíme....

Vaši Radim a Danča

 

 

________________________________________________________________________

FOTO GALERIE NAŠEHO RESORTU najdete i na webu www.stehujemesenabali.cz/dovolena

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 


Tagy:


Komentáře pod článek můžete přidávat přímo v odkazu na naší facebookové stránce