O nás

O nás

Kdo jsme a co vůbec na Bali děláme? Proč se jmenujeme “Stěhujeme se na Bali”? 

Připravili jsme si na tyto často kladené otázky našich nových followerů i pár odpovědí:


Kdo jsme a co vůbec na Bali děláme?


Nejsme to jen my = manželský pár, který se rozhodl v roce 2015, že se svým životem něco udělá. Jsme jedna velká balijská rodina. Rodina plná lidí, kteří vytváří neskutečné zážitky. My dva jsme se sice přestěhovali, ale zbytek týmu se tu narodil.
Když už na Bali jste, zjistíte, že tu nejde pro cizince sehnat práce, že život tu nepatří zrovna k nejlevnějším, že si fakt musíte hodně našetřit, abyste tu v poklidu mohli být, že nemovitosti se nedají koupit, ale pouze na roky dopředu pronajmout, že firmu nejde vlastnit, ale pouze do ní investovat a tedy moc si nevyděláte, ale i přes to všechno je tu ten život pohádkový. Každý se okolo Vás pořád usmívá, mezi lidmi neexistují zášť či pomluvy. Lidé tu nekradou, moc nepřemýšlí, nikam nespěchají, prostě si žijí krásně...je tu teplo celý rok, sluníčko svítí většinu času, v moři se dá neustále koupat a je tu překrásná příroda.

A tak jsme vše prodali, vzali veškeré našetřené peníze za 10 let a rozhodli se začít znovu od základu tím, že vše budeme investovat do stabilní a prosperující firmy na Bali. A tu se nám podařilo najít a vše rozjet. Splnili jsme si sen, protože jsme vždy chtěli mít dům u moře. Firmu jsme pomohli vybudovat a teď tu spokojeně žijeme. Rozhodli jsme se o našem příběhu psát blog. Ukázat Vám naše milované Bali z úplně jiné perspektivy. Ukážeme Vám přírodu, ne jen turistické památky. A to všechno s radostí, protože tato místa sami milujeme.

Co z toho všeho vlastně máme? Nádherný život... protože krom toho, že to radost dělá nám, děláme tak radost i všem okolo nás. 


Kdo určitě nejsme?

Ač to z našeho názvu může znít krásně, nikoho na Bali nestěhujeme, dokonce ani sami sebe už ne. Budete se možná divit, ale fakt nám došlo několik desítek dotazů, kam se mohou na to stěhování přihlásit!!! :-) Nejsme avšak ani podnikatelská či osobní poradna ohledně Bali "zdarma" nebo facebooková skupina sdružující našince. No a nejsme dokonce ani blog o Bali, jak si mnozí myslí. Moc rádi Vám poskytneme placené rady ohledně založení legálního podnikání v Indonésii, rady k vízům a na život tu, důležité kontakty na místní právníky, notáře či ty správné lidi na správných místech, bez kterých se neobejdete, ale rozhodně nic z toho nebude zdarma. Zároveň Vám nic z toho neposkytneme pouhou zprávou či emailem. Vše je samozřejmě o předem domluvené osobní schůzce na Bali, s předem zaslaným byznys plánem. Chtít se stěhovat na Bali a nikdy tu nebýt je samozřejmě nesmysl a to je první, co Vám doporučujeme. Zažít Bali na vlastní kůži. :-)


Proč se jmenujeme “Stěhujeme se na Bali”, ikdyž už jsme dávno přestěhovaní??

No, když nás tento nápad, přestěhovat se na Bali, uzrál v hlavě asi po 60 sekundách těžkého přemýšlení v listopadu 2015, rozhodli jsme se založit Blog. Blog byl sice pro naše nejbližší přátele a rodinu v ČR, kterým jsme chtěli být neustále nablízku, žádný byznys, jen zábava. Psát o tom, co vůbec takové stěhování do neznáma znamená. No, když to třeba i nevyjde, tak mít vzpomínky na to, co všechno jsme při takto velkém životním kroku (tenkrát pokusu) vlastně zažili. Jenže ono se to dostalo mnohem dál, než jsme si kdy vůbec připouštěli. Vy jste nás začali sledovat a čísla našich followerů rostly jak houby po dešti. A tak nám to jméno blogu “Stěhujeme se na Bali” už pak zůstalo jako skvělá značka všeho, co děláme a máme rádi. Děkujeme, že Vás máme na našich sociálních sítích více než 52.000 fanoušků. ?? To je prostě pecka!


Děkujeme, že jste tu s námi....

Máme Vás rádi.

Za sdílení našeho příběhu budeme moc vděční. Děkujeme ❤️

tým Stěhujeme se na Bali