Zpět na články

Letenky na Bali už za 14tis???!

20. 08. 2016 | Radim

Nejsme informativní web, který na sebe chce ukázat, takže se nebojte, i když můžete takové letenky na Bali najít, málo kdo si je koupí :-). I proto jsou v názvu otazníky....a víte proč tomu tak je?

Inspiroval jsem se k názvu tohoto článku poté, co mi 2 z Vás poslali tip na "super" cenu letenek za 13 900 Kč na Bali, ať to nasdílím, že se Vám to může hodit. No já su člověk prozíravý :-)))) a tak než Vám něco postnu nebo doporučím, prvně si sám ověřím, o co jde. Děkuju předem (vážně, není to ironie) těm z Vás, kteří jste to našli a poslali nám a chcete ostatním pomoct. Moc si toho vážíme a rozhodně kdyby to mělo smysl, hned to nasdílím a napíšu Vám, že toto někdo z Vás rozhodně musí koupit.... ALE!


 

 

 

Letenky za tak levné peníze fakt můžete sehnat :-), ale v momentě, kdy uvidíte na internetu takový článek, už většinou dávno nejsou :-). Je to totiž jedna či dvě letenky z celého letadla. Je to marketingový tah leteckých společností či vyhledávačů levných letenek. A jaké vlastně takové letenky jsou? :-) Jsou i z PRAHY! a to "ideálně" s jedním 9-15h přestupem někde v Číně, ale většinou se 2 přestupy např v Paříži, Amstrdamu či Ankaře, pak přestupem v Šanghaji a pak teprve na Bali. Ty nejlevnější nabídky bývají z Amstrdamu či Milána, ale dostaňte se tam nějak :-).

Za takovou cenu, pokud ji najdete jako první, Vás ale nečeká žádný skvělý termín 2-3 týdnů, ale většinou buď 1 týden, nebo 1-2 měsíce mezi odletem a příletem zpět do ČR. No jak si všímáte.... letenky jsou to "parádní" s ideálními podmínkami pro Vaši nádhernou dovolenou :-))).

Cílem takových nabídek je nalákat Vás na jejich server, napsat hitovku na fb, aby se strašně rychle šířila, a pak Vás tam zdržet, abyste si koupili svoje letenky za normální cenu, protože ty, co byly v příspěvku už jsou 1-2 minuty po zveřejnění stejně prodané. Takže dnešní článek fakt není o nejlevnějších možných letenkách. Je to blbost! Doporučíme Vám ty nejlepší letenky pro Vaši pohodu.

Podotýkám, že tento článek je pro lidi jako jsme my! My létáme fakt hodně, takže zkušeností máme spoustu. Nikomu však tento způsob nevnucujeme a rozhodně máme jediný záměr a to ušetřit Vám Vaše nervy a pozdější jetlag zminimalizovat, protože i ten stojí hromadu peněz za prospané dny na Vaší dovolené. Přece jen na Bali neletíte 2h, ale minimálně 17h při nejrychlejším možném letu. Ti kdo potřebují nejlevnější letenku to nějak zkousnou a jsou spokojení, i když poletí třeba 36h. Já bych si nadával ještě dlouho...

 

JAK TEDY LÉTÁME MY?

I přes to všechno je určitě velice důležité nekoupit první letenky, které uvidíte, ale zamyslet se nad tím. V minulosti jsme již psali články o tom, jak vybíráme letenky my a některé věci Vám tedy zrekapituluji:

1) nikdy si nevybíráme delší jak 4h přestup. Pokud budete mít přestup 5-14h, což při nejnižších cenách prostě je, budete v pasti - ušetříte možná 3-5tis Kč za letenky, ale velkou část z těchto peněz utratíte na letišti. Svačinku v podobě řízku Vám na letišti zabaví :-)))), pitnou vodu taky. Takže budete odkázáni jíst, co je na letišti. A věřte nám, letiště jsou faaaakt drahá. Pokud se budete chtít vyspat, protože se jinak unudíte k smrti, čeká Vás podlaha, nebo hliníkové sedačky (polstrované s jednotlivými sedáky v lepším případě). Při levné ceně a dlouhém přestupu nedostanete snad krom Dubai žádný voucher na jídlo ani hotel zdarma. To v kategorii základní Economy není běžné. Tedy budete chodit, pokukovat 9h po krámcích, dáte si kafe, po 2 hodinách další :-) něco k jídlu, po pár hodinách znovu a pár tisíc Kč je pryč :-). Můžete využít salónek pro bussiness či first class za poplatek, ale na většině letišť Vás tam pustí jen v případě, že mají volno (což je jen občas), ne na déle jak 2h a zaplatíte za osobu 50usd. Tam stejně spát moc nemůžete, ale rozhodně je to o dost pohodlnější.

Pokud chcete přestup tak, abyste se mohli podívat do města, vždy mějte na paměti, že než se dostanete z letiště, na taxík a do centra daného velkoměsta, zabere Vám to cca 3-4h času, ta stejná doba zpátky. Většina přestupů je v noci, takže si raději vyberte přestup delší jak 18h. Pak budete mít čas si město alespoň na chviličku užít. 

Jednoduše přestupy mezi 5-17h jsou celkem dobrá past. Zejména na Vaši psychiku.

2) létáme jen s prověřenými leteckými společnostmi. Tedy Emirates, Qatar Airways, Etihad, atd. Zbytek má vždy nějaké nevýhody. Sice mají levnější letenky, ale stojí to za to? Co je v těch, co jsme jmenovali tak dobré? Vysoký standard. Vždy máte při dlouhém letu fakt skvělé jídlo a hodně (většinou několik), alkohol (dobré na usnutí), jelikož poletíte přes noc, tak i zdarma noční balíček s klapkama přes oči, špunty do uší, kartáčkem a pastou a čistýma ponožkama. A letušky Vám splní téměř každé přání. Na sedačce vždy máte polštářek, deku, klidně Vám donesou další. Palubní systém s filmy, které jsou teprve v kinech, hodně hudby a můžete klidně telefonovat a psát smsky či být na internetu. A my raději kvalitu než šetřit za horší servis...

3) snažíme si vybírat nejkratší možný let - vždy. Nejkratší je z Vídně s Qatarem. Jeden přestup 1,5h v Doha (hlavní město Qataru). Celkový let 16hodin 50minut. Za přesně 24h jste u nás i s cestou na letiště, a z letiště, čekáním na odbavení, i později čekáním na kufry :-). A v klidu se vyspíte a ráno máte nádherný den....

4) naplánujeme si spánek pro zminimalizování jet lagu! Jelikož jsou to vždy 2 lety, kterými letíme, a první startuje večer, tak v prvním si po startu dejte jídlo, 2 panáky whisky a běžte rychle spát :-). Let bude trvat cca 6h a jste v Doha či Dubai. Tento let byste měli prospat, imituje Vám zkrácenou českou noc. Letíte s časem a v podstatě skoro celou dobu letu vč. přestupu budete mít noc. Přestup budete mít krátký, pokud letíte jako my. Do druhého letu do Denpasaru byste měli nasedat s max 2h spánkem od startu, nařídit si budík a zakázat si dalších 8 hodin spát, občas se projít po letadle, natřít se krémem, zahrát si hru, podívat na film, poslouchat hudbu, pracovat, já nevím co. Let bude trvat mezi 9,5-10h. Tato část letu musí imitovat další den. Jakmile přiletíte, vyzvednete zavazadla, potkáte našeho Dewu, už sedíte v autě. Klidně spěte. Přijedete o půlnoci. A hned co přijedete k nám, pokecáme rychle, a půjdeme spát. Pokud toto všechno perfektně dodržíte, nebudete mít téměř žádný jet lag :-). Ikdyž jste přišli o 6-7h času, který najednou zmizel z hodinek. Zvládli jste to však na 1s*.

5) cena letenky - jak ji u kvalitních letenek zminimalizovat? Předpokládám, že tuto otázku chce vědět každý z Vás. Žádná přesná metoda na to neexistuje. Ceny letenek skákají podle trhu a u těch nejlepších letenek se prakticky jen zvyšují neustále.

Prvně si musíme říct, že cenu letenky ovlivňuje jak konkrétní den v týdnu (např víkend či pondělí je nejdražší, protože lidi létají buď na dovolené, nebo za prací), že cenu ovlivňuje doba nákupu před odletem, ale i jak moc nové letadlo letí, či s jakým přestupem můžete počítat. Ty nejkratší lety s nejlepšími společnostmi jsou jednoduše nejdražší. Prvně se prodávají za klasickou ceníkovou cenu. Pak se ceny zvyšují podle toho kolik letenek je vyprodaných. Ceny však můžou skočit i dolů výjimečně. Je to proto, že někdo zrušil rezervaci z předchozího nákupu, či předělal let na jiný den a najednou je volné místo. Aby letecká společnost takové místo (jedno) prodala, dá dumpingovou cenu. Ta ale vydrží tak 20 minut a pak je to zase pryč. A ceny pokračují na horní maximum. 

Cenu ovlivňuje ale i Váš samotný prohlížeč internetu a tzv. cookies :-))). Je to lišácká metoda, kterou všici popírají, ale věřte mi, vím, o čem mluvím. Většina lidí, kteří jdou po nejlevnější ceně, tak dlouho čučí do počítače, že po pár dnech či týdnech koukání najdou tu jednu dumpingovou letenku a okamžitě ji koupí. Ale co udělá systém? Čím víc se na to budete koukat, aniž byste si letenku koupili, tím víc se cena bude uměle po troškách zvedat, aby Vás donutili už obchod uzavřít. Stačí smazat cookies a jste zpátky na levnější ceně :-). 

Nejrychlejší lety dokážete sehnat (zpáteční na osobu, Economy)

- od 24tis Kč v mimosezóně

- od 26tis Kč v hlavní sezóně

- od 18tis Kč v případě dumpingové nabídky (chytne ji tak 0,5% z Vás)

1-2 měsíce před odletem se cena vyšplhá až na 44tis Kč, takže u takových letenek kupujte min půl roku dopředu, spíše déle!

Jiné společnosti než Emirates, Qatar či Etihad (zpáteční na osobu, Economy)

- od 15tis Kč v mimosezóně s přestupy okolo 5-10h

- od 19tis Kč v hlavní sezóně s přestupy okolo 5-10h

- od 12tis Kč v mimosezóně s přestupy delšími než 10h (šílenost, kterou nemá smysl řešit, ale ať víte vše... ti co jedou k nám, doufám, že si takové letenky nekoupíte :-))) protože pak nám tu prospíte 2 dny a z dovči budete mít velký kulový!)

- od 10tis Kč v případě dumpingové nabídky (zejména v období mezi koncem ledna do konce března - jednoduché vysvětlení - kdo by v dešťové sezoně na Bali chtěl jezdit :-))))

S China Eastern za 13-17tis Kč s jedním přestupem v Šanghaji z Prahy (přestup okolo 9h), cena za max 1 letenku (v případě 2 se cena zvedá o 20-30% za kus) a cena v případě nákupu půl roku dopředu na rozmezí 3-4 týdnů mezi odletem a příletem

6) chcete ušetřit u takto skvělých letenek s krátkým přestupem alespoň nějakou tu kačku? tu je možnost!

Zkuste použít vyhledávače a srovnávače cen (např www.skyscanner.cz, www.pelikan.cz, www.letuska.cz, www.kiwi.com atd. Najděte si Váš ideální let. Podívejte se na stránky konkrétní letecké společnosti na daný let www.emirates.com nebo www.qatarairways.com a srovnejte cenu. Pokud bude ve vyhledávači skyscanneru a ostatních cena za stejný let o 2000 Kč levnější, POZOR! neznamená to slevu 2000 Kč :-). Ušetříte max 1000 Kč. Je to i tím, že tyto vyhledávače si berou celkem velký poplatek za platbu kartou (okolo 900-1200 Kč za jeden nákup). Pokud tedy kupujete jen 1 letenku, neušetříte ani prd. Pokud 2, ušetříte cca 1000 Kč. Pokud kupujete 6 letenek, ušetříte cca 4000 Kč. A i to jsou fajn peníze, které na ulici neleží :-). 

 

Rovnou tedy zapomeňte na letenky za 14 tis. Pokud chcete mít zajištěnou kvalitu, nezničit si začátek z dovolené a užít si vážně Bali na max, ušetřením pár tisíc si rozhodně nepomůžete. Stránek o levných letenkách, chybných tarifech (kdy si koupíte letenky, ale taky nemusíte vůbec letět), o super mega perfektních vychytaných lowcostových cenách :-), které většina z Vás nemá šanci získat, ale vypadá to perfektně a lákavě, takových je na internetu mraky a jsou zaručeně ZADARMO, aby měli velkou návštěvnost, tedy získali údaje o Vaší lokaci, profesi, věku, já nevím čem všem, a mohli namířit reklamu přímo pro Vás a vydělat si na tom.... takový blbosti Vám psát nebudeme a ani Vás nebudeme lákat si číst naše řádky, pokud sami nechcete :-))). Záleží nám na Vás.... a pokud Vám mohu nějak doporučit, udělám to tím nejlepším způsobem, jakým to řeším i sám pro sebe. Nic horšího Vám ani nebízet nebudeme přece :-)

 

Tak vyberte ty nejlepší letenky pro Vás :-) Ahoj Radim

 

DOPSÁNO 

PS: očividně dle reakcí jsem narazil opět na včelí úl :-), tak jako vždy, protože já su huba nevymáchaná a vždy povím jen pravdu.... stejně tak je to i s tímto článkem. Když někdo nesouhlasí, ať napíše vlastní blog a píše si o své pravdě :-))). Jak i v článku píšu, rada je pro lidi, kteří si víc než peněz váží svého času, lidi, kteří se ztotožňují s mým názorem...tedy rozhodně to není pro každého a rozhodně to nevypovídá o Vašem konkrétním oblíbeném druhu cestování, nebo priorit. Studenti mají prioritu nejlevnější cenu, my starší hold ušetřený čas na cestě. Ale nebojte, nikomu tento postup nevnucuji. Každý bude mít pro sebe ten nejlepší možný a rád si ho obhájí.... a v tom nevidím problém, jen tu není prostor na nadávky.

Jednoduše to nemusíte číst :-))))). Mějte krásný den


Tagy:


Komentáře pod článek můžete přidávat přímo v odkazu na naší facebookové stránce