Zpět na články

Jak dělat svět šťastnějším?

04. 05. 2018 | Radim


NOVÝ CHARITATIVNÍ PROJEKT "ZAPLŇ TRHLINU V SRDCI"

Přátelé, před pár dny za náma přišel náš Made. Všichni jste sledovali jeho nádhernou balijskou svatbu s Komang. Štěstím jen zářil. Teď navíc čekají miminko. Proč Vám to ale píšu? Protože některé příběhy místních jsou doopravdy tak silné, že si zaslouží naší pozornost...

Made se nás přišel totiž optat, jestli svoji téměř celou výplatu může každý měsíc po dobu 1 roku darovat svému strýčkovi. My samozřejmě absolutně nechápali proč! On na to, že jinak strýček přijde o auto. A my nechápali ještě víc. Made dále dopověděl, že když přijde o auto, přijde tak o práci a jeho syn tak nebude moci studovat. Stále jsme tápali...a nerozuměli. Dokonce jsme mu to rozmlouvali, že čeká miminko, že by se měl soustředit na svoje starosti a radosti.

Když pak další den jela Danča s Madem pro zásoby, potkali na cestě do Ubudu strýčka jít pěšky z Denpasaru, kde žije, až do jeho rodného domu u nás v Candidase (cca 70km), kde žije i náš Made. Potkáváme spoustu známých, ale nikoho jít pěšky. To na Bali není normální!!

Madeho bratranec Gede se narodil s vrozenou srdeční vadou a trhlinou v srdci. Jak už od nás víte, na Bali neexistuje sociální systém a žádné bezplatné zdravotnictví. Zjistili jsme, že strýček vše, co do teď měl a vydělal, vyměnil za velmi drahé operace svého syna, aby mohl žít. Madeho bratránek je navíc 4. narozené dítě, ale předchozí 3 sourozenci bohužel nepřežili porod. Je to tedy velmi vymodlené dítě. Teď však je syn ve věku, kdy má začít studovat střední, po operaci se skvěle zotavuje, ale strýček si už nemůže dovolit mít auto (=práci) a zároveň platit školné.

Proč šel pěšky, když o auto zatím nepřišel? Když se syn narodil, poprosil boha o pomoc a slíbil mu, že pokud se jeho zdravotní stav zlepší, půjde pouť z místa, kde žijí, až do svého rodinného chrámu u Madeho doma, kde pro bohy jako poděkování připraví ceremonii. A náš Made by se raději vzdal své vlastní výplaty na příští rok, než aby nechal strýčka strádat!

Až tak silný je hinduismus, až tak jsou silné na Bali rodinné vztahy. Až tak jsou silní místní lidé. Nemají moc, ale mají obrovské bohatství v sobě samých.

A my chceme Gedemu pomoct!!!!!!!!

A tak jsme začali připravovat pro Vás sérii nových eknížek! Zatím jen ve formě ebooku. Ale za to právě o Bali našima očima. O tom, jak Bali je nádherné místo, ale přitom 4 různé světy. O tom, jací jsou místní obyvatelé, jejich běžný život a vztahy. O tom, jak naše mentalita bývá mnohdy naprosto odlišná. (Samozřejmě doplněno spoustou nádherných fotek)

První kniha vyjde zhruba za měsíc a část z jejího výtěžku (konkrétně vše nad cenu 30kč) darujeme právě na školné Madeho bratranci!!!! Chcete si ji koupit? Cena bude jen 49,- Kč. 

Kniha sice ještě není dokončená, ale v tuto chvíli, tedy k 5.5.2018, kdy máme už hotovou obálku a napsány cca 4 strany nového ebooku, tak se Vás složilo již několik desítek a vybrali jsme společně zhruba něco přes 16tis Kč. Což je neuvěřitelný a my jsme totálně nadšení, že nám chcete pomáhat!!!!! To kolik tedy ve výsledku darujete je jen a jen na Vás. Výše ceny je a bude dobrovolná. Na 2 leté školné, uniformu, školní pomůcky a další nezbytná lékařská ošetření srdíčka avšak budeme potřebovat mezi 50-60tis Kč. A věříme, že se nám to společně povede...


___________________________________________________________________________________________
INFO k předobjednávce:

Pokud nechcete čekat až kniha vyjde, jako již mnoho z Vás, můžete si ji předobjednat již teď a to jakoukoli výší příspěvku na účet č. 1034037711/5500, který jsme vytvořili pro tuto příležitost. Pro ty z Vás, kteří nemáte účet v CZK, ale chcete i přes to přispět, máme možnost paypal účtu, kam můžete posílat jakoukoli výší příspěvku v EUR a to na www.paypal.me/stehujemesenabali

Do popisu platby prosím jen dejte "zaplň trhlinu v srdci", což je název našeho dalšího charitativního projektu a hlavně Váš email, aby Vám pak knížka přišla!!!! Bez toho emailu v popisu platby Vám bohužel knihu jinak poslat nebudeme moci. Děkujeme...

A jelikož knihu píšeme na Bali, podnikáme na Bali, Gede žije, studuje a léčí se na Bali, veškeré příspěvky budou i daněny na Bali. Neděláme to jako firma, ale jako kamarádi, co chtějí pomáhat. Proto bohužel za Váš příspěvek nebude možné obdržet žádný daňový doklad použitelný pro české účetnictví. Účet jsme jen vytvořili v CZK a EUR proto, aby šly peníze ne na drahé bankovní poplatky za mezinárodní platbu, ale abychom je použili již na správnou věc. Děkujeme že nám věříte a víte, že stejně jako už mnohokrát jsme pomohli v různých našich charitativních projektech (viz přednášky na děti ze Seraya, rekonstrukce pokojíčku 2 balijských holčiček či dražba výher z CBA, které jsme ve 100% věnovali na Onkoláčky a psí útulek v ČR), tak pomůžeme doopravdy i teď. Děkujeme! 
___________________________________________________________________________________________


Jak tedy dělat svět šťastnějším? Co myslíte? Nejen na prvního máje by měl být lásky čas! ♥️ R+D

Sdílejte prosím..

PS: takto bude vypadat obal knížky :-)


Tagy: Bali | stehujemesenabali | Stěhujeme se na Bali | bali | stehujeme se na bali | stěhujemesenabali | Stehujeme se na Bali | Stehujemesenabali | charitativni projekt | zapln diru v srdci | charita | dar pro potrebne | sbirka | ebook na pomoc | vrozena vada srdce | operace | balijsky kluk | gede


Komentáře pod článek můžete přidávat přímo v odkazu na naší facebookové stránce